Smartwatch Battery replaces TomTom AHB332824HPS - 280 mAh 3.7 V Li-polymer
£9.78
Prices include VAT , plus Shipping
- High-quality spare part with optimum price-performance ratio
- Reliable functionality & full compatibility with your HR monitors and fitness bracelets
- Manufactured with precision for the perfect fit in your device
- CE & RoHs certification - fulfils all guidelines of operational safety
- No memory effect
Lithium-ion polymer batteries (often abbreviated to LiPo, Li-poly, lithium-poly and LIP) belong to the Li-ion family. They have a low self-discharge rate, are long-lasting and have a high capacity. Compared to other Li-ion batteries, the energy capacity of lithium polymer batteries is slightly lower, but they are more resistant to overcharging. The polymer-based electrolytes enable these lightweight batteries to be manufactured in a wide range of designs and shapes, making them very versatile. LiPo batteries are often use in battery electric vehicles, remote-controlled electric models, smartphones and notebook computers.
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic / metal |
| Weight: | 4 g |
| Dimensions (L x W x H): | 2.4 x 2.2 x 0.4 cm |
| Technology: | Li-polymer |
| Capacity: | 280 mAh |
| Voltage: | 3.7 V |
| Nominal energy: | 1.04 Wh |
| Number of cells: | 1 |
| Content of delivery: | 1x battery |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- TomTom Adventure
- TomTom Golfer 2
- TomTom Runner 1
- TomTom Runner 2
- TomTom Runner 3
- TomTom Spark 1
- TomTom Spark 3
- TomTom AHB332824HPS
Login
20 May 2025
Reviewed at Trusted Shops
Älykellon virtalähteenä. Edellisen akun toiminta-aika kesti vain muutaman päivän, senjälkeen se ei enää latautunut. En tiedä johtuuko se liikkeessä akun vaihdon yhteydessä olleista ongelmista tai itse laitteesta. Siksi tilasin uuden akun
23 March 2025
Reviewed at Trusted Shops
-
14 June 2024
Reviewed at Trusted Shops
Perfetto in tutto.
23 April 2024
Reviewed at Trusted Shops
-
7 October 2023
Reviewed at Trusted Shops
-
19 September 2023
Reviewed at Trusted Shops
Keine Probleme, funktioniert einwandfrei
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com