Mains Power Adapter suitable for Linksys, Teufel, Phicomm, Netgear Soundbar etc., 12 V, 5 A
£24.25
Prices include VAT , plus Shipping
- Provides a secure, uninterrupted supply of power
- Full functionality and compatibility with your Linksys, Teufel, Phicomm, Netgear, Samsung, Peloton, Wahoo, YingHuiYuan soundbar
- Well-constructed
A mains powered soundbar relies on a constant supply of power. If you have lost the power supply unit for your soundbar, it is defective or you think a spare would come in useful e.g. for travelling, then you are making the right choice with this exchange mains adapter. Original AC adapters are often very expensive or no longer available to buy but with this adapter from vhbw, you have a fully functional and cost-effective replacement.
The precision-manufactured plug holds firmly on the appliance and in the socket, allowing you to connect your soundbar quickly and easily and continue using it as before.
Empty batteries or rechargeable batteries are now a thing of the past.
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic / metal |
| Colour: | black |
| Weight: | 383 g |
| Cable length: | 180 cm |
| Connectors: | 1x Euro-plug, 1x plug-in connector (round, straight) |
| Operating frequency: | 50-60 Hz |
| Mains adapter input: | 100-240 V |
| Output voltage: | 12 V / 5 A |
| Output current: | max. 5 A |
| Output DC: | 12 V / 5 A |
| Power: | 60 W |
| Plug type: | type C (CEE 7/16) “Euro plug” |
| Content of delivery: |
|
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Linksys AC1200
- Linksys AC1600
- Linksys AC1750
- Linksys AC1900
- Linksys AC2200
- Linksys AC4000
- Linksys EA6300
- Linksys EA6350
- Linksys EA6400
- Linksys EA6900
- Linksys EA7300
- Linksys EA7500
- Linksys EA8300
- Linksys EA9300
- Linksys F5Z0644-WM
- Linksys MU-MIMO
- Linksys WRT1200AC
- Linksys WRT1900ACS
- Linksys WRT3200ACM
- Netgear D6400-100NAS
- Netgear EX6200-100NAS
- Netgear R6200-100NAS
- Netgear R6250 AC1600
- Peloton ATS050T-P/A121
- Peloton ATS050T-P121
- Peloton ATS050T-PA121
- Peloton ATS050TP/A121
- Peloton ATS050TP121
- Peloton ATS050TPA121
- Peloton EX5S
- Peloton GEN 1 2 3
- Peloton PLTN-RB1V1
- Peloton PLTN-RB1VO
- Peloton PLTN-RB1VQ
- Peloton PLTN-RB1VQ-2
- Phicomm K3 AC3150
- Phicomm K3C AC 1900
- Phicomm KE 2P AC1300
- Samsung 720 TV 720
- Samsung 720TVL CCTV
- Samsung SDC-7340BC
- Samsung SDC-7340BCN
- Samsung SDC-7340BCN/US
- Samsung SDR-C75300
- Samsung SDR-C75300N
- Samsung SDR-C75300N/UC
- Teufel Boomster 2020
- Teufel Boomster 2021
- Wahoo KICKR SNAP
- YingHuiYuan Ohne Angabe DS120060C8-W
- YingHuiYuan Ohne Angabe DS120060C8W
- YingHuiYuan Ohne Angabe YHY-12005000
- YingHuiYuan Ohne Angabe YHY12005000
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com