Mains Power Adapter for Huawei, Toshiba, Google, Lenovo Electric Devices etc. - 5 / 9 / 12 / 15 / 20 V
£18.19
Prices include VAT , plus Shipping
- Provides a secure, uninterrupted supply of power
- Full functionality and compatibility with your Huawei electric devices etc.
- Well-constructed
A mains powered electric appliance relies on a constant supply of power. If you have lost the power supply unit for your device, it is defective or you think a spare would come in useful e.g. for travelling, then you are making the right choice with this exchange mains adapter. Original AC adapters are often very expensive or no longer available to buy but with this adapter from vhbw, you have a fully functional and cost-effective replacement.
The precision-manufactured plug holds firmly on the appliance and in the socket, allowing you to connect your device quickly and easily and continue using it as before.
Empty batteries or rechargeable batteries are now a thing of the past.
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic / metal |
| Colour: | white |
| Weight: | 55 g |
| Connectors: | 1x Euro-plug, 1x USB C port |
| Operating frequency: | 50-60 Hz |
| Mains adapter input: | 100 - 240 V |
| Power: | 30 W |
| Protection against: | Overcharging, overheating and short circuit |
| Plug type: | type C (CEE 7/16) “Euro plug” |
| Content of delivery: |
|
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Acer
- Apple Air 2018
- Apple Air 2019
- Apple Air 2020
- Apple Air M1
- Apple AirPods Pro
- Apple MacBook 13
- Apple MacBook 15
- Apple MacBook Pro
- Apple iPad 2017
- Apple iPad 2018
- Apple iPad 2019
- Apple iPad 2020
- Apple iPad Pro
- Apple iPad Pro 4
- Apple iPad Pro 4S
- Apple iPad Pro 5
- Apple iPad Pro 5C
- Apple iPad Pro 5S
- Apple iPad Pro 6
- Apple iPad Pro 6S
- Apple iPad Pro 6S Plus
- Apple iPad Pro 7
- Apple iPad Pro 7 Plus
- Apple iPad Pro 8
- Apple iPad Pro 8 Plus
- Apple iPad Pro 11
- Apple iPad Pro 11 Pro
- Apple iPad Pro 11 Pro Max
- Apple iPad Pro 12
- Apple iPad Pro 12 Pro
- Apple iPad Pro 12 Pro Max
- Apple iPad Pro 12 mini
- Apple iPad Pro 12.9
- Apple iPad Pro 13
- Apple iPad Pro 13 Mini
- Apple iPad Pro 13 Pro
- Apple iPad Pro 13 Pro Max
- Apple iPad Pro SE 2020
- Apple iPad Pro X
- Apple iPad Pro XR
- Apple iPad Pro XS
- Apple iPad Pro XS Max
- Apple iPad mini
- Apple iPod
- Apple iPod Touch 4
- Apple iPod Touch 5
- Apple iPod Touch 6
- Apple iPod Touch 7
- Asus
- Fujitsu-Siemens
- Google Pixel 2
- Google Pixel 2 XL
- Google Pixel 3
- Google Pixel 3 XL
- Google Pixel 3A
- Google Pixel 4
- Google Pixel 4 XL
- HP
- Huawei P20
- Huawei P30 Lite
- Huawei P30 Pro
- Huawei P40 Lite
- Huawei P40 Pro
- Lenovo
- Nintendo Switch
- Samsung
- Samsung Galaxy S9
- Samsung Galaxy S10
- Samsung Galaxy S20
- Sony
- Toshiba
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
Documents available soon.
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com