Label Tape replaces Dymo D1, 1933238-1 - 12 mm Black to Luminous Pink
£6.14
Prices include VAT , plus Shipping
- Well-constructed for simple exchange
- Full functionality and compatibility with your Dymo label printer
- Reliable, hard-wearing materials
- Replaces Dymo D1, 1933238-1
If you're looking for a compatible and cost-effective embossing tape, you're in the right place.
Lettering devices are essential in the office, household or industry. This ribbon cartridge is a comprehensive replacement for your original ribbon.
Thanks to the precision manufacturing, you can use and install this writing ribbon easily in your printer.
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic |
| Colour: | neon pink / black |
| Weight: | 27 g |
| Dimensions (L x W x H): | 6.8 x 6.4 x 1.7 cm |
| Width: | 12 mm |
| Length: | 3 m |
| Writing colour: | black |
| Background colour: | bright pink |
| Scope pf application: | For indoor and outdoor use |
| Resistant against: | moisture / chemicals / UV rays |
| Special features: | Ideal for indoor and outdoor application |
| Content of delivery: |
|
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Dymo 2000
- Dymo 3500
- Dymo 4500
- Dymo 5000
- Dymo 5500
- Dymo LabelMaker 100
- Dymo LabelMaker 100 Plus
- Dymo LabelMaker 120P
- Dymo LabelMaker 160
- Dymo LabelMaker 200
- Dymo LabelMaker 210D
- Dymo LabelMaker 260P
- Dymo LabelMaker 280
- Dymo LabelMaker 300
- Dymo LabelMaker 350
- Dymo LabelMaker 350D
- Dymo LabelMaker 360D
- Dymo LabelMaker 400
- Dymo LabelMaker 420P
- Dymo LabelMaker 450
- Dymo LabelMaker 450D
- Dymo LabelMaker 500
- Dymo LabelMaker 500TS
- Dymo LabelMaker PC
- Dymo LabelMaker PC2
- Dymo LabelMaker PC II
- Dymo LabelPoint 100
- Dymo LabelPoint 150
- Dymo LabelPoint 200
- Dymo LabelPoint 250
- Dymo LabelPoint 300
- Dymo LabelPoint 350
- Dymo LabelPoint Duo
- Dymo LabelPoint Duo 400
- Dymo LabelPoint Duo 450
- Dymo Rhino 4200
- Dymo Rhino 5000
- Dymo Rhino 5200
- Dymo Rhino 6000
- Dymo 1933238-1
- Dymo D1
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com