Label Tape replaces Brother TZ-261, TZE-261 - 36 mm Black to White
£8.74
Prices include VAT , plus Shipping
- Well-constructed for simple exchange
- Full functionality and compatibility with your Brother label printer
- Reliable, hard-wearing materials
- Replaces Brother TZ-261, TZE-261
If you're looking for a compatible and cost-effective embossing tape, you're in the right place.
Lettering devices are essential in the office, household or industry. This ribbon cartridge is a comprehensive replacement for your original ribbon.
Thanks to the precision manufacturing, you can use and install this writing ribbon easily in your printer.
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic |
| Colour: | black / white |
| Weight: | 105 g |
| Dimensions (L x W x H): | 8.8 x 6.7 x 4.1 cm |
| Width: | 36 mm |
| Length: | 8 m |
| Writing colour: | black |
| Background colour: | white |
| Content of delivery: |
|
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Brother P-Touch 550
- Brother P-Touch 550A
- Brother P-Touch 3600
- Brother P-Touch 9200
- Brother P-Touch 9200DX
- Brother P-Touch 9200PC
- Brother P-Touch 9500
- Brother P-Touch 9500pc
- Brother P-Touch 9600
- Brother P-Touch 9700PC
- Brother P-Touch 9800PCN
- Brother TZ-261
- Brother TZE-261
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com