Filter suitable for Dyson DC50, DC51
£5.36
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filter made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Replaces Dyson 965080-01, 967276-01, 965080-02 filter
This high-performance filter with excellent filtration quality ensures optimum maintenance of your vacuum cleaner. Its precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filter regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change this filter when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic |
| Colour: | white / blue |
| Weight: | 58 g |
| Height: | 2 cm |
| Internal diameter: | 4.2 cm |
| External diameter: | 14.2 cm |
| Shape: | round |
| Filter type: | post-motor HEPA-filter |
| Content of delivery: | 1x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Dyson DC50
- Dyson DC50 Animal
- Dyson DC50 Mulitifloor
- Dyson DC50i
- Dyson DC51 Animal
- Dyson DC51 Mulitifloor
- Dyson UP15 Small Ball
- Dyson 965080-01
- Dyson 965080-02
- Dyson 967276-01
Login
7 July 2024
Reviewed at Trusted Shops
-
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com