Filter replaces Ryobi 313282001 for Ryobi Vacuum Cleaner
£11.08
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filter made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Replaces Ryobi 313282001 filter
This high-performance filter with excellent filtration quality ensures optimum maintenance of your vacuum cleaner. Its precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filter regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change this filter when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | microfleece / plastic / rubber |
| Colour: | black / white |
| Weight: | 69 g |
| Height: | 6.4 cm |
| Opening diameter: | 34.8 mm |
| External diameter: | 6.7 cm |
| Shape: | device-specific |
| External diameter hose/filter: | 67 mm |
| Filter type: | HEPA filter |
| Content of delivery: | 1x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Ryobi P718 18 Volt One + Stick Vac
- Ryobi P718B 18 Volt One + Stick Vac
- Ryobi P718K 18 Volt One + Stick Vac
- Ryobi 313282001
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com