Charger suitable for Hoover H-Free 100 Handheld, Cordless Vacuum Cleaner etc.
£15.04
Prices include VAT , plus Shipping
- Safe, continuous charging of the battery in your cleaner
- Full functionality and compatibility with your Grundig, Beko, Hoover handheld vacuum cleaner, cordless vacuum cleaner
- Manufactured with precision
- Replaces Beko DK20C-260060H-V / Grundig DK20C-260060H-V
If you're looking for a compatible and cost-effective charger, you're in the right place.
Whether your original charger is lost or defective or you simply need an extra charger, this quick charger is the perfect solution for you. With this high-quality charger, your battery-powered vacuum cleaner is always ready for use. Our powerful technology ensures fast and efficient charging so you can use your vacuum cleaner without interruption.
The precision-design ensures a secure and stable connection during charging. Loose connections or intermittent charging are a thing of the past - our fast charger is designed to reliably charge your handheld vacuum cleaner and ensure long-lasting performance.
Experience the future of fast and effortless charging for your handheld vacuum cleaner. Order our premium charger today, trust in exceptional quality and reliability and experience outstanding performance and convenience with every charge.
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic |
| Colour: | black |
| Weight: | 86 g |
| Length: | 1.4 m |
| Connectors: | 1x Euro-plug (90° angle), 1x plug-in connector (round, straight) |
| Frequency: | 50/60 Hz |
| Input voltage: | 100 - 240 V / max 0.8 A |
| Output voltage: | 26 V / 0.6 A |
| Output DC: | 26 V / 0.6 A |
| External diameter (plug): | 5.5 mm |
| Internal diameter (plug): | 2.1 mm |
| Power: | 15.6 W |
| Charger dimensions: | 9.5 x 7.9 x 2.9 cm |
| Plug type: | type C (CEE 7/16) “Euro plug” |
| Content of delivery: |
|
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Beko VRT82821DV
- Beko VRX221DR
- Grundig VCP3830
- Hoover FD22BC
- Hoover FD22L
- Hoover H-Free 100
- Hoover HF122BAT
- Hoover HF122GPT 011
- Beko DK20C-260060H-V
- Grundig DK20C-260060H-V
Login
15 March 2026
Reviewed at Trusted Shops
-
16 September 2025
Reviewed at Trusted Shops
Genau, was ich brauchte
8 July 2025
Reviewed at Trusted Shops
Ich verwende das Ladegerät natürlich zum Laden meines Handsaugers.
11 April 2025
Reviewed at Trusted Shops
Die Lieferung hat etwas lange gedauert. Doch emails wurden umgehend beantwortet. Somit war alles gut. Gerne wieder.
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com