Charger replaces Black & Decker 90602512-01 for Black & Decker Handheld, Cordless Vacuum Cleaner
£10.99
Prices include VAT , plus Shipping
- Safe, continuous charging of the battery in your cleaner
- Full functionality and compatibility with your Black & Decker handheld vacuum cleaner, cordless vacuum cleaner
- Manufactured with precision
- Replaces Black & Decker 90602512-01
If you're looking for a compatible and cost-effective charger, you're in the right place.
Whether your original charger is lost or defective or you simply need an extra charger, this quick charger is the perfect solution for you. With this high-quality charger, your battery-powered vacuum cleaner is always ready for use. Our powerful technology ensures fast and efficient charging so you can use your vacuum cleaner without interruption.
The precision-design ensures a secure and stable connection during charging. Loose connections or intermittent charging are a thing of the past - our fast charger is designed to reliably charge your handheld vacuum cleaner and ensure long-lasting performance.
Experience the future of fast and effortless charging for your handheld vacuum cleaner. Order our premium charger today, trust in exceptional quality and reliability and experience outstanding performance and convenience with every charge.
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic |
| Colour: | black |
| Weight: | 60 g |
| Length: | 2 m |
| Connectors: | 1x Euro-plug, 1x device-specific plug |
| Operating frequency: | 50/60 MHz |
| Mains adapter input: | 100-240 V, 0.5 A |
| Output voltage: | 14 V / 0.4 A |
| Plug design: | angled on one side |
| Output DC: | 14 V / 0.4 A |
| Protection against: | Overcharging, overheating and short circuit |
| Plug type: | type C (CEE 7/16) “Euro plug” |
| Content of delivery: |
|
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Black & Decker Dustbuster BHHV315J Type 1
- Black & Decker Dustbuster BHHV320J H1
- Black & Decker Dustbuster DV1015EL H1
- Black & Decker Dustbuster DV7215EL H1
- Black & Decker Dustbuster DVJ215J Type 1
- Black & Decker Dustbuster DVJ315J Type 1
- Black & Decker Dustbuster DVJ320J Type 1
- Black & Decker Dustbuster DVJ325J Type 1
- Black & Decker Dustbuster PD1020L
- Black & Decker Dustbuster PD1020L H1
- Black & Decker Dustbuster PD1020L Type 1
- Black & Decker Dustbuster PD1202L
- Black & Decker 90602512-01
Login
13 June 2024
Reviewed at Trusted Shops
Schnell, gut verpackt geliefert.
5 December 2023
Reviewed at Trusted Shops
-
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com