8x Filter replaces Milwaukee 4931465230, 4058546360368, 4932478754 for Milwaukee Vacuum Cleaner
£82.48
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filters made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Replace Milwaukee 4931465230, 4932478754, 4058546360368 filters
These high-performance filters with excellent filtration quality ensure optimum maintenance of your vacuum cleaner. Their precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filters regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change the filters when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | microfleece / plastic |
| Colour: | white / red |
| Weight: | 211 g |
| Height: | 11.6 cm |
| Diameter: | 13.1 cm |
| Opening diameter: | 55.5 mm |
| Shape: | round |
| Filter type: | HEPA filter |
| Content of delivery: | 8x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Milwaukee M12 FVCL
- Milwaukee M18 FPOVCL
- Milwaukee M18 VC2
- Milwaukee M18 VC2-0
- Milwaukee 4931465230
- Milwaukee 4932478754
- Milwaukee 4058546360368
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
Documents available soon.
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com