6x pleated filter replaces AEG AEF150, 9001683755, 90094073100 for Electrolux Vacuum Cleaner, black / white
£16.63
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filters made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Washable, durable & long-lasting
- Replace AEG 90094073100, 9001683755, AEF150 filters
These high-performance filters with excellent filtration quality ensure optimum maintenance of your vacuum cleaner. Their precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filters regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change the filters when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic / metal / polyester/fleece filter |
| Colour: | black / white |
| Weight: | 49 g |
| Height: | 5.9 cm |
| Washable: | Yes |
| Opening diameter: | 32.8 mm |
| Filter type: | pleated filter |
| Replacement cycle: | every 6 - 12 months |
| Content of delivery: | 6x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- AEG CX7-2-30DB
- AEG CX7-2-30GM
- AEG CX7-2-35FF
- AEG CX7-2-35TM
- AEG CX7-2-35WR
- AEG CX7-2-35Ö
- AEG CX7-2-45AN
- AEG CX7-2-45B360
- AEG CX7-2-45BM
- AEG CX7-2-45I360
- AEG CX7-2-45IM
- AEG CX7-2-45MÖ
- AEG CX7-2-45S360
- AEG CX7-2-45WM
- AEG CX7-2-B360
- AEG CX7-2-I360
- AEG CX7-2-S360
- AEG QX8-1-45CR
- AEG QX8-1-45IB
- AEG QX8-1-45MB
- AEG QX8-1-45SM
- Electrolux EER7ALLRGY
- Electrolux EER7ANIMAL
- Electrolux EER7GREEN
- Electrolux EER73BP
- Electrolux EER73DB
- Electrolux EER73IGM
- Electrolux EER75STM
- Electrolux EER77MBM
- Electrolux EER77SM
- Electrolux EER77SSM
- Electrolux EER79SWM
- Electrolux EL2115A
- Electrolux EL2120A
- Electrolux EL2125A
- Electrolux ZB3301
- Electrolux ZB3302AK
- Electrolux ZB3311
- Electrolux ZB3314AK
- Electrolux ZB3320P
- Electrolux ZB3323B
- Electrolux ZB3323BO
- Electrolux ZB3324B
- Electrolux ZB3324BD
- Electrolux ZB3324BP
- Electrolux ZB3325B
- AEG 9001683755
- AEG 90094073100
- AEG AEF150
Login
7 April 2026
Reviewed at Trusted Shops
-
10 March 2026
Reviewed at Trusted Shops
-
28 January 2026
Reviewed at Trusted Shops
Passt in den Staubsauger
24 December 2025
Reviewed at Trusted Shops
Homepage uberdichtlich,schnelle Lieferung,Produkt wirkt sehr hochwertig,passgenau,Abwicklung über Klarna !!
17 December 2025
Reviewed at Trusted Shops
Schnell und gut Ware bekommen
4 December 2025
Reviewed at Trusted Shops
Schnelle Lieferung
1 November 2025
Reviewed at Trusted Shops
Alles bestens
15 October 2024
Reviewed at Trusted Shops
-
13 July 2024
Reviewed at Trusted Shops
-
19 April 2023
Reviewed at Trusted Shops
-
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com