3x Label TapePaper replaces Dymo 91200, S0721520 - 12 mm Black to White
£12.99
Prices include VAT , plus Shipping
- Well-constructed for simple exchange
- Full functionality and compatibility with your Dymo label printer
- Reliable, hard-wearing materials
- Replaces Dymo S0721520, 91200
If you're looking for a compatible and cost-effective embossing tapes, you're in the right place.
Lettering devices are essential in the office, household or industry. This ribbon cartridge is a comprehensive replacement for your original ribbon.
Our set has an excellent price-performance ratio.Thanks to the precision manufacturing, you can use and install this writing ribbon easily in your printer.
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | paper / plastic |
| Weight: | 17 g |
| Dimensions (L x W x H): | 5.5 x 5.4 x 1.7 cm |
| Width: | 12 mm |
| Length: | 4 m |
| Writing colour: | black |
| Background colour: | white |
| Special features: | Paper tape |
| Material: | Paper tape |
| Content of delivery: |
|
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Dymo LetraTag 200B
- Dymo LetraTag LT-100H
- Dymo LetraTag LT-100T
- Dymo LetraTag Plus 2000
- Dymo LetraTag Plus LT-100H
- Dymo LetraTag Plus LT-100T
- Dymo LetraTag Plus XM
- Dymo LetraTag QX50
- Dymo LetraTag XR
- Dymo 91200
- Dymo S0721520
Login
26 June 2018
Reviewed at Trusted Shops
Genau was ich gebraucht habe
3 May 2018
Reviewed at Trusted Shops
Diese Beschriftungsrolle mit dem dazu passenden Beschriftungsgerät bringt Ordnung und Struktur in den Ordnern des Papierdschungels. Einen kleinen Abzug gibt es, weil auch gerne mehr Band auf der Rolle sein dürfte.
6 March 2018
Reviewed at Trusted Shops
Ich verwende das Produkt viel im Haushalt. Die Qualität ist super und noch dazu preiswert.
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com