3x inlet filter replaces Philips CP0617 for Philips Vacuum Cleaner
£20.44
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filters made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Washable, durable & long-lasting
- Replace Philips CP0617 filters
These high-performance filters with excellent filtration quality ensure optimum maintenance of your vacuum cleaner. Their precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filters regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change the filters when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic |
| Colour: | white / blue |
| Weight: | 103 g |
| Dimensions (L x W x H): | 16.5 x 14 x 2.3 cm |
| Washable: | Yes |
| Shape: | rectangular |
| Shorter side length: | 17.2 cm |
| Filter type: | inlet filter |
| Replacement cycle: | every 6 - 12 months |
| Content of delivery: | 3x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Philips PowerPro Expert FC9728
- Philips PowerPro Expert FC9729
- Philips PowerPro Expert FC9730
- Philips PowerPro Expert FC9731
- Philips PowerPro Expert FC9732
- Philips PowerPro Expert FC9733
- Philips PowerPro Expert FC9734
- Philips PowerPro Expert FC9735
- Philips PowerPro Expert FC9736
- Philips PowerPro Expert FC9737
- Philips PowerPro Expert FC9738
- Philips PowerPro Expert FC9739
- Philips PowerPro Expert FC9741
- Philips PowerPro Expert FC9742
- Philips PowerPro Expert FC9743
- Philips PowerPro Expert FC9744
- Philips PowerPro Expert FC9745
- Philips PowerPro Expert FC9746
- Philips CP0617
Login
28 April 2026
Reviewed at Trusted Shops
😀👍
5 April 2026
Reviewed at Trusted Shops
Gut
18 March 2026
Reviewed at Trusted Shops
Gut, dass man die Filter nachlaufen kann.
17 January 2026
Reviewed at Trusted Shops
Alles wie bestellt schnell geliefert. Gerne wieder
15 January 2026
Reviewed at Trusted Shops
Staubdaugerfilter passen wie es sein muss
11 January 2026
Reviewed at Trusted Shops
-
5 January 2026
Reviewed at Trusted Shops
-
1 January 2026
Reviewed at Trusted Shops
Alles okay
16 December 2025
Reviewed at Trusted Shops
-
10 August 2025
Reviewed at Trusted Shops
-
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com