Label Tape replaces Epson LC-3WLN - 9 mm Blue to White
£5.28
Prices include VAT , plus Shipping
Get notified by email as soon as the product is back in stock. Don't worry: you won't receive any newsletter emails - just a one-time notification.
- Well-constructed for simple exchange
- Full functionality and compatibility with your Epson, KingJim label printer
- Reliable, hard-wearing materials
- Replaces KingJim SS9BW / Epson LC-3WLN
If you're looking for a compatible and cost-effective embossing tape, you're in the right place.
Lettering devices are essential in the office, household or industry. This ribbon cartridge is a comprehensive replacement for your original ribbon.
Thanks to the precision manufacturing, you can use and install this writing ribbon easily in your printer.
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic |
| Weight: | 41 g |
| Dimensions (L x W x H): | 7.5 x 6.5 x 2.3 cm |
| Width: | 9 mm |
| Length: | 8 m |
| Writing colour: | blue |
| Background colour: | white |
| Content of delivery: |
|
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Epson LM-700
- Epson LW-300
- Epson LW-400
- Epson LW-500
- Epson LW-900P
- Epson LabelWorks LW-600P
- Epson LabelWorks LW-1000P
- Epson OK200
- Epson OK300
- Epson OK500P
- Epson OK720
- Epson OK900P
- KingJim SR-PBW1
- KingJim SR-RK1
- KingJim SR40
- KingJim SR150
- KingJim SR180
- KingJim SR230C
- KingJim SR300TF
- KingJim SR330
- KingJim SR530
- KingJim SR530C
- KingJim SR550
- KingJim SR750
- KingJim SR950
- KingJim SR3700P
- KingJim SR3900C
- KingJim SR3900P
- KingJim SR6700D
- Epson LC-3WLN
- KingJim SS9BW
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com