1x pre-motor filter replaces Dyson 923413-01, 92341301 for Dyson Vacuum Cleaner
£10.74
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filter made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Washable, durable & long-lasting
- Replaces Dyson 923413-01, 92341301 filter
This high-performance filter with excellent filtration quality ensures optimum maintenance of your vacuum cleaner. Its precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filter regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change this filter when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | microfleece / plastic / rubber |
| Colour: | violet |
| Weight: | 116 g |
| Height: | 8.3 cm |
| Washable: | Yes |
| Opening diameter: | 45 mm |
| Shape: | round |
| Filter type: | pre-motor filter |
| Replacement cycle: | every 6 - 12 months |
| Content of delivery: | 1x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Dyson DC28
- Dyson DC28c
- Dyson DC33
- Dyson DC33c
- Dyson DC37
- Dyson DC37c
- Dyson DC39
- Dyson DC39c
- Dyson DC41
- Dyson DC53
- Dyson 923413-01
- Dyson 92341301
Login
15 May 2024
Reviewed at Trusted Shops
Bon rapport qualité-prix !
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com