1x post-motor HEPA-filter replaces Dyson 900148-01 for Dyson Vacuum Cleaner
£10.39
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filter made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Washable, durable & long-lasting
- Replaces Dyson 900148-01 filter
This high-performance filter with excellent filtration quality ensures optimum maintenance of your vacuum cleaner. Its precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filter regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change this filter when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | microfleece / plastic |
| Colour: | violet / white |
| Weight: | 154 g |
| Height: | 10.8 cm |
| Washable: | Yes |
| Shape: | round |
| Height: | 147 mm |
| Filter type: | post-motor HEPA-filter |
| Replacement cycle: | every 6 - 12 months |
| Content of delivery: | 1x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Dyson DC03
- Dyson DC03 Absolute
- Dyson DC03 Clear
- Dyson DC03 Pure
- Dyson 900148-01
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com