1x outer ring / pre-motor filter replaces Dyson 919778-02, 913394-01, 913394-02 for Dyson Vacuum Cleaner
£7.70
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filter made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Replaces Dyson 913394-02, 919778-02, 913394-01 filter
This high-performance filter with excellent filtration quality ensures optimum maintenance of your vacuum cleaner. Its precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filter regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change this filter when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | plastic |
| Colour: | blue |
| Weight: | 81 g |
| Height: | 1.8 cm |
| Diameter: | 18.4 cm |
| Shape: | round |
| Filter type: | outer ring / pre-motor filter |
| Replacement cycle: | every 6 - 12 months |
| Content of delivery: | 1x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Dyson DC23
- Dyson DC32
- Dyson DC32T2
- Dyson 913394-01
- Dyson 913394-02
- Dyson 919778-02
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com