1x foam filter replaces Rowenta ZR009002 for Tefal Vacuum Cleaner
£8.57
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filter made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Washable, durable & long-lasting
- Replaces Rowenta ZR009002 filter
This high-performance filter with excellent filtration quality ensures optimum maintenance of your vacuum cleaner. Its precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filter regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change this filter when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | foam / plastic |
| Colour: | black / white |
| Weight: | 59 g |
| Dimensions (L x W x H): | 11 x 10 x 9 cm |
| Height: | 9 cm |
| Washable: | Yes |
| Opening diameter: | 38.7 mm |
| Shape: | device-specific |
| Filter type: | foam filter |
| Replacement cycle: | every 6 - 12 months |
| Content of delivery: | 1x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Rowenta Air Force 360 RH9021WO
- Rowenta Air Force 360 RH9022WO
- Rowenta Air Force 360 RH9036WO
- Rowenta Air Force 360 RH9046WO
- Rowenta Air Force 460 RH9252WO
- Rowenta Air Force 460 RH9253WO
- Rowenta Air Force 460 RH9256WO
- Rowenta Air Force 460 RH9276WO
- Rowenta Air Force 460 RH9282WO
- Rowenta Air Force 460 RH9286WO
- Rowenta Air Force 460 RH9290WO
- Rowenta Air Force 460 RH9291WO
- Rowenta Air Force 460 RH9292WO
- Rowenta Air Force 460 RH9293WO
- Rowenta Air Force 460 RH9299WO
- Rowenta Air Force Flex 560 RH9471WO
- Rowenta Air Force Flex 560 RH9472WO
- Rowenta Air Force Flex 560 RH9474WO
- Rowenta Air Force Flex 560 RH9479WO
- Rowenta Air Force Flex 560 RH9490WO
- Tefal Air Force 360 TY9253KO
- Tefal Air Force 360 TY9256WO
- Tefal Air Force 360 TY9266WO
- Tefal Air Force 360 TY9282WO
- Tefal Air Force 360 TY9286KO
- Tefal Air Force 360 TY9471WO
- Tefal Air Force 360 TY9472WO
- Tefal Air Force 360 TY9474HO
- Tefal Air Force 560 TY9479WO
- Tefal Air Force 560 TY9490WO
- Rowenta ZR009002
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com