1x Filter replaces Dyson 967371-01 for Dyson Vacuum Cleaner
£8.66
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filter made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Washable, durable & long-lasting
- Replaces Dyson 967371-01 filter
This high-performance filter with excellent filtration quality ensures optimum maintenance of your vacuum cleaner. Its precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filter regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change this filter when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | foam / plastic / polyester fleece |
| Colour: | white / purple |
| Weight: | 34 g |
| Height: | 4.5 cm |
| Washable: | Yes |
| Opening diameter: | 85 mm |
| Replacement cycle: | every 6 - 12 months |
| Content of delivery: | 1x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Dyson Big Ball 1
- Dyson Big Ball 2
- Dyson Big Ball Allergy
- Dyson Big Ball Allergy 2
- Dyson Big Ball Multi Floor 2
- Dyson Big Ball Multi Floor 2+
- Dyson Big Ball Multi Floor Extra
- Dyson Big Ball Parquet
- Dyson Big Ball Parquet 2
- Dyson Big Ball Plus
- Dyson Big Ball Pro
- Dyson Big Ball Stubborn
- Dyson Big Ball Stubborn 2
- Dyson CY 22
- Dyson CY 23
- Dyson CY 24
- Dyson CY 25
- Dyson CY 26
- Dyson CY 27
- Dyson Cinetic Big Ball Absolute
- Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2
- Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro
- Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2
- Dyson Cinetic Big Ball Multi Floor 2
- Dyson Cinetic Big Ball Musclehead
- Dyson Cinetic Big Ball Parquet
- Dyson Cinetic Big Ball Parquet 2
- Dyson 967371-01
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com