1x cartridge filter replaces Kärcher 9.770-988.0, 6.907-038.0 for Kärcher Vacuum Cleaner, white
£20.79
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filter made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Replaces Kärcher 6.907-038.0, 9.770-988.0 filter
This high-performance filter with excellent filtration quality ensures optimum maintenance of your vacuum cleaner. Its precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filter regularly will maintain efficient filtration and suction power. Vacuum cleaner filters of the filter class F8
Please note: Change this filter when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | polyester / plastic / metal / rubber |
| Colour: | white |
| Weight: | 417 g |
| Height: | 18 cm |
| External diameter: | 17.9 cm |
| Internal diameter: | 14 mm |
| Shape: | round |
| Filterklasse: | F8 |
| Filter type: | cartridge filter |
| Replacement cycle: | every 6 - 12 months |
| Content of delivery: | 1x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Kärcher NT 50/1 Me Classic *AR
- Kärcher NT 50/1 Me Classic *BR 127V
- Kärcher NT 50/1 Me Classic *BR 220V
- Kärcher NT 50/1 Me Classic *CN
- Kärcher NT 50/1 Me Classic *EU
- Kärcher NT 50/1 Me Classic *SEA
- Kärcher NT 50/1 Me Classic *VEX
- Kärcher NT 50/1 Me Classic Edition *EU
- Kärcher NT 50/2 Me Classic *AR
- Kärcher NT 50/2 Me Classic *BR 127V
- Kärcher NT 50/2 Me Classic *BR 220V
- Kärcher NT 50/2 Me Classic *CN
- Kärcher NT 50/2 Me Classic *EU
- Kärcher NT 50/2 Me Classic *SEA
- Kärcher NT 50/2 Me Classic *VEX
- Kärcher NT 50/2 Me Classic Edition *EU
- Kärcher NT 70/1
- Kärcher NT 70/1 *120V
- Kärcher NT 70/1 *AUS
- Kärcher NT 70/1 *BR
- Kärcher NT 70/1 *CN
- Kärcher NT 70/1 *EU
- Kärcher NT 70/1 *JP
- Kärcher NT 70/2
- Kärcher NT 70/2 *AUS
- Kärcher NT 70/2 *BR
- Kärcher NT 70/2 *EU
- Kärcher NT 70/2 *GB
- Kärcher NT 70/2 Adv *EU
- Kärcher NT 70/2 Me
- Kärcher NT 70/2 Me *EU
- Kärcher NT 70/2 Me *VEX
- Kärcher NT 70/2 Me Classic (127V)*BR
- Kärcher NT 70/2 Me Classic (220V)*BR
- Kärcher NT 70/2 Me Classic *AR
- Kärcher NT 70/2 Me Classic *CN
- Kärcher NT 70/2 Me Classic *EU
- Kärcher NT 70/2 Me Classic *SEA
- Kärcher NT 70/2 Me Classic *VEX
- Kärcher NT 70/2 Me Classic Edition *EU
- Kärcher NT 70/2 Me Tc
- Kärcher NT 70/2 Me Tc *EU
- Kärcher NT 70/2 Professional *EU
- Kärcher NT 70/2 Tc
- Kärcher NT 70/2 Tc *EU
- Kärcher NT 70/3
- Kärcher NT 70/3 *EU
- Kärcher NT 70/3 Me Tc
- Kärcher NT 70/3 Me Tc *EU
- Kärcher NT 70/3 Tc
- Kärcher NT 70/3 Tc *EU
- Kärcher NT 90/2 Me Classic *AR
- Kärcher NT 90/2 Me Classic *BR 127 V
- Kärcher NT 90/2 Me Classic *BR 220 V
- Kärcher NT 90/2 Me Classic *CN
- Kärcher NT 90/2 Me Classic *EU
- Kärcher NT 90/2 Me Classic *SEA
- Kärcher NT 90/2 Me Classic *VEX
- Kärcher NT 90/2 Me Classic Edition *EU
- Kärcher 6.907-038.0
- Kärcher 9.770-988.0
Login
29 October 2024
Reviewed at Trusted Shops
Super ,schnell alles bestens
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com