1x cartridge filter replaces Kärcher 6.414-354.0, 6.414-335.0 for Dewalt Vacuum Cleaner, yellow
£14.20
Prices include VAT , plus Shipping
Get notified by email as soon as the product is back in stock. Don't worry: you won't receive any newsletter emails - just a one-time notification.
- Replacement filter made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Washable, durable & long-lasting
- Replaces Kärcher 6.414-354.0, 6.414-335.0 filter
This high-performance filter with excellent filtration quality ensures optimum maintenance of your vacuum cleaner. Its precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filter regularly will maintain efficient filtration and suction power. Vacuum cleaner filters of the filter class F6
Please note: Change this filter when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 - 12 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | paper |
| Colour: | yellow |
| Weight: | 352 g |
| Height: | 19 cm |
| Washable: | Yes |
| Installation: | bayonet lock, Rändelmutter (with thread) |
| Internal diameter: | 16.5 cm |
| External diameter: | 19 cm |
| Shape: | device-specific |
| Filterklasse: | F6 |
| Filter type: | cartridge filter |
| Replacement cycle: | every 6 - 12 months |
| Content of delivery: | 1x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Dewalt DW 560
- Dewalt DW 790 Typ 1
- Kärcher 1.085-121.0
- Kärcher 1.085-141.0)
- Kärcher 2001 (1.819-1211)
- Kärcher 2201
- Kärcher 3011
- Kärcher BDP 55/1900 W Bp (1.384-242.0)
- Kärcher BDP 55/1900 W Bp Pack (1.384-241.0)
- Kärcher BDP 55/1900 W Bp Pack (1.384-243.0)
- Kärcher K 2001 (1.819-121.0)
- Kärcher K 2201 (1.085-131.0
- Kärcher K 2901 (1.085-804.0)
- Kärcher K 2901 PLUS (1.085-810.0)
- Kärcher K 2901 S (1.085-812.0)
- Kärcher K 3000 PLUS (1.085-801.0)
- Kärcher NT211
- Kärcher NT 251
- Kärcher NT 301 (1.722-121.0)
- Kärcher NT 351
- Kärcher 6.414-335.0
- Kärcher 6.414-354.0
Login
5 April 2026
Reviewed at Trusted Shops
-
1 March 2026
Reviewed at Trusted Shops
-
25 February 2026
Reviewed at Trusted Shops
-
23 February 2026
Reviewed at Trusted Shops
Mir gefällt der schnelle Versand
16 December 2025
Reviewed at Trusted Shops
-
15 October 2025
Reviewed at Trusted Shops
Schnelle Lieferung
30 June 2025
Reviewed at Trusted Shops
-
11 June 2025
Reviewed at Trusted Shops
-
29 May 2025
Reviewed at Trusted Shops
-
7 August 2023
Reviewed at Trusted Shops
-
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com