1x cartridge filter replaces Bosch 1 600 A01 1RT, 2 608 000 663, 3165140917940 for Bosch Vacuum Cleaner, white
£10.30
Prices include VAT , plus Shipping
- Replacement filter made of high-quality materials for best filter performance
- Reliable functionality and full compatibility with your vacuum cleaner
- Manufactured with precision for simple filter exchange
- Washable, durable & long-lasting
- Replaces Fein 31324000192 / Bosch 3165140917940, 1 600 A01 1RT, 2 608 000 663 filter
This high-performance filter with excellent filtration quality ensures optimum maintenance of your vacuum cleaner. Its precision-fit dimensions make filter exchange effortless. Changing your filter regularly will maintain efficient filtration and suction power.
Please note: Change this filter when your vacuum cleaner no longer cleans effectively (every 6 months)
| Brand: | vhbw |
|---|---|
| Material: | paper / plastic |
| Colour: | white |
| Weight: | 215 g |
| Height: | 13 cm |
| Diameter: | 13 cm |
| Replacement cycle: | 6 months |
| Washable: | Yes |
| Shape: | round |
| Shape: | round |
| Filter type: | cartridge filter |
| Content of delivery: | 1x replacement filter |
Make sure that your device fits.
Enter the manufacturer, model number or original part designation in the search field.
- Bosch 0 601 9C6 300
- Bosch 0 601 9C6 302
- Bosch 3 601 JC6 300
- Bosch GAS 18V-10 L
- Fein ASBS 18-10
- Fein ASBS 18-10 AS
- Bosch 1 600 A01 1RT
- Bosch 2 608 000 663
- Bosch 3165140917940
- Fein 31324000192
Login
Please contact our support team if you have questions.
Either send us an email to info.en@electropapa.com or use the contact form below. Thank you!
B&W Handelsgesellschaft mbH
Thormeyerstr. 1
01877 Bischofswerda
Germany
E-Mail: product-compliance@b-und-w.com